سیاست دینی
اسرار سانسور در رسانه‌هاي آمريكايي فاش شد

  

يكي از مديران تلويزيوني در آمريكا با انتشار اسناد و مداركي از يك جريان متمركز سانسور رسانه‌ها در آمريكا، در جريان حمله به عراق پرده برداشت.


وي كه نامش فاش نشده، اين اسناد را در اختيار شبكه «ت.ب.ر نيوز» (T.B.R.NEWS) قرار داده است و در قراردادي از اين شبكه، خواسته كه به هيچ وجه از نام او مطلبي منتشر نشود، زيرا عواقب تلخي براي وي خواهد داشت.


«والتر استورمن» مدير T.B.R.NEWS مي‌گويد، اين اسناد داراي 1497 صفحه و حاكي از اين واقعيت است كه بخشي از رسانه‌هاي گروهي آمريكا، شديدا تحت كنترل كاخ سفيد هستند.


گفته مي‌شود انتشار دستورالعمل‌هاي خبري ـ تبليغاتي به رسانه‌هاي آمريكا، با بازتاب گسترده‌اي در ميان دست‌اندركاران رسانه‌اي در آمريكا روبرو شده است. موارد زير تنها مثال‌هايي از اين دستور‌العمل‌هاست:


منع پخش تصوير دختر آمريكايي كه به عنوان سپر انساني در فلسطين به وسيله بولدوزر اسراييلي‌ها كشته شد، پرهيز از پخش اخبار با منابع فرانسوي، پرهيز از انعكاس ديدگاه‌هاي مذهبي جورج بوش و مسكوت گذاشتن عمليات نيروهاي اسراييلي در مرزهاي عراق.


دكتر رحيم عابدين‌زاده پس از ترجمه و خواندن اين گزارش مفصل اظهار داشت: خواندن اينها روح هيتلر، شاه، ‌ماركوس و ديگر ديكتاتورهاي جهان را شاد مي‌كند. آنها خوشحال خواهند بود كه سرانجام در برهه‌اي از زمان براي همگان معلوم شد كه دموكراسي آمريكايي تا چه اندازه قلابي است.


وي افزود: درواقع آزادي و دموكراسي آمريكايي و غربي يعني آزادي براي چاپيدن و به يغما بردن منابع مردم بي‌دفاع جهان سوم؛ يا از راه حكومت‌هاي دست‌نشانده و يا از راه اشغال اين كشورها. دموكراسي اين حضرات يعني انتخاب عمال آنها، ‌آن هم به شيوه‌اي كه خودشان دوست دارند، براي هرچه بيشتر حفاظت كردن از منافع غيرمشروعشان و در اين ميان رسانه‌هاي گروهي تبديل به اهرمي قوي در دست اين جنايتكاران براي پيش بردن مقاصد آنها شده‌اند، چنانكه در اين راه نشان داده‌اند كه حاضرند حتي واقعيت را برعكس نشان دهند.

پيام هاي ديگران ()        link        پنجشنبه ۱٩ تیر ،۱۳۸٢ - جواد مالداران